2.5km 23February2020 08h00 5-3        
               
Position Race number Name     Time Age grading Points
               
1 1005 Ferdi Roodt M 61 0:28:01 27.38 13.69
               
20km 23February2020 06h00 5-3        
               
Position Race number Name     Time Age grading Points
               
1 1074 Johan Grove M 37 2:33:12 37.25 149
               
Myrun #7 - 23 February 2020
             
               
5km 22February2020 06h00 5-1        
               
Position Race number Name     Time Age grading Points
               
1 1066 Maria Maebela F 44 0:38:41 40.18 40.18
2 1067 Nkululeko Mgobozi M 29 0:38:55 32.45 32.45
3 1064 Kgolofelo Lengwati F 24 0:52:26 27.49 27.49
4 1065 Tshidi Lengwati F 48 0:52:27 31.07 31.07
               
5km 18February2020 16h00 H4-8        
               
Position Race number Name     Time Age grading Points
               
1 1002 Stefan Roodt M 52 0:54:55 26.7 26.7
2 1001 Danny van Boxel M 68 1:12:27 23.28 23.28

0fd05654 9c0e 4b81 9921 104452265514

The first two Forever FIt 100 Mile races will take place over Easter weekend. 

The Cameleon 100 Miler will start at 05h00 on 10 April and the Tortoise 100 Miler at 05h00 on 12 April. Both will have a 36 hour cut off. 

All future 100 Milers will be associated with an animal or plant on the Broberg Community Co-op Farm.

10 Completed 100 mile events will earn you a permanent number.

A point series will also be in place for every 10 hundred mile events.

15km 16February2020 10h00 H4-7        
               
Position Race number Name     Time Age grading Points
               
1 1002 Stefan Roodt M 52 2:56:48 26.91 80.73
               
2.5km 16February2020 08h00 4-9        
               
Position Race number Name     Time Age grading Points
               
1 1054 Corinne Oosthuizen F 65 0:35:41 28.29 28.29
               
5km 16February2020 08h00 4-9        
               
Position Race number Name     Time Age grading Points
               
1 1051 Reinhard Koen M 14 0:23:31 59.01 59.01
2 1052 Ashton van Niekerk M 11 0:39:31 37.86 37.86
3 1053 Elmarie Koen F 14 0:48:30 31.55 31.55
               
Myrun #6 16 February 2020
             
               
15km 16February2020 06h00 4-9        
               
Position Race number Name     Time Age grading Points
               
1 1070 Kabir Dhupelia M 29 1:37"28 42.22 126.66
               
15 15February2020 07h00 4-7        
               
Position Race number Name     Time Age grading Points
               
1 1060 Oliver Ruhl M 49 1:37:53 47.4 142.2
2 1071 Glen Noome M. 45 2:06:37 35.47 106.41
               
10 15February2020 07h00 4-7        
               
Position Race number Name     Time Age grading Points
               
1 1061 Christine Walsh F 50 1:37:53 34.97 69.94
               
5km 14February2020 07h30 H4-7        
               
Position Race number Name     Time Age grading Points
               
1 1003 Peter Wilgenbus M 60 1:01:05 25.68 25.68
2 1002 Stefan Roodt M 52 1:01:06 23.99 23.99
               
5km 13February2020 08h00 H4-6        
               
Position Race number Name     Time Age grading Points
               
1 1002 Stefan Roodt M 52 1:01:30 23.84 23.84
               
5km 11February2020 08h00 H4-5        
               
Position Race number Name     Time Age grading Points
               
1 1002 Stefan Roodt M 52 1:00:21 24.29 24.29
               
10km 10February2020 08h00 HN2-1        
               
Position Race number Name     Time Age grading Points
               
1 1001 Danny van Boxel M 68 2:07:19 27.66 55.32
2 1002 Stefan Roodt M 52 2:07:29 24 48

d2499eee f33c 4653 8e44 54e88176cf12

15km 2February2020 09h00 4-2    
           
Position Race number Name     Time
           
1 1006 Derek Ferguson M 65 2:27:53
2 1011 Christopher Ferguson M 31 2:28:05
           
5km 2February2020 08h00 4-1    
           
Position Race number Name     Time
           
1 1006 Derek Ferguson M 65 0:27:55
2 1005 Evan Schotel M 51 0:59:41
3 1004 Siobhan Schotel F 24 0:59:44
           
10km 2February2020 06h00 4-1    
           
Position Race number Name     Time
           
1 1011 Christopher Ferguson M 31 1:20:00
           
15km 1February2020 18h00 N1-8    
           
Position Race number Name     Time
           
1 1011 Christopher Ferguson M 31 1:58:36
           
10km 1February2020 15h00 A1-1    
           
Position Race number Name     Time
           
1 1011 Christopher Ferguson M 31 1:47:22
2 1016 Stefan Roodt M 52 1:47:50
           
10km 1February2020 09h00 3-10    
           
Position Race number Name     Time
           
1 1011 Christopher Ferguson M 31 1:35:38
           
5km 1February2020 09h00 3-10    
           
Position Race number Name     Time
           
1 1023 Louis Mulder M 62 0:35:02
           
15km 1February2020 05h00 3-9    
           
Position Race number Name     Time
           
1 1011 Christopher Ferguson M 31 2:05:27
           
5km 1February2020 06h00 3-9    
           
Position Race number Name     Time
           
1 1012 Cherise Barnard F 19 0:37:58
           
15km 31January2020 18h00 N1-7    
           
Position Race number Name     Time
           
1 1011 Christopher Ferguson M 31 1:21:10